Συνεχίζεται το πρόγραμμα καταπολέμησης κουνουπιών
Περιβαλλοντικές δράσεις
01 Ιουλίου, 2020
![](https://dad.gr/wp-content/uploads/2020/07/cekasmoi_pe_at_2020.jpg)
✅ Στο πλαίσιο εφαρμογής του προγράμματος καταπολέμησης κουνουπιών για το έτος 2020 σε Δήμους της Π.Ε. Νοτίου Τομέα, την Πέμπτη 2-7-2020 και Παρασκευή 3-7-2020 θα γίνει η 8η εφαρμογή του προγράμματος επίγειων ψεκασμών σε σημεία του ρέματος Πικροδάφνης, όπου υπάρχουν στάσιμα ύδατα.
Η εφαρμογή θα πραγματοποιηθεί με εγκεκριμένο προνυμφοκτόνο σκεύασμα, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα από τη Σύμβαση Εργου και την Εγκύκλιο του Υπουργείου Υγείας.-