Ανακατατάξεις στο Δημοτικό Συμβούλιο
Συνεδριάσεις Δημοτικού Συμβουλίου
22 Δεκεμβρίου, 2022
![](https://dad.gr/wp-content/uploads/2019/10/dad_logo_small.jpg)
Κατά τη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Αγίου Δημητρίου της 19ης Δεκεμβρίου 2022, ανακοινώθηκε επίσημα η σύμπραξη των δημοτικών παρατάξεων ΑλλάΖΟΥΜΕ την ΠΟΛΗ και ΜΕΤΕΧΩ, η δήλωση ανεξαρτητοποίησης του Δημοτικού Συμβούλου της παράταξης Νέα Πνοή – Προοπτική, Γεωργίου Ταμπακόπουλου και η δήλωση της ανεξάρτητης Δημοτικής Συμβούλου, Ακριβής Αδαμοπουλου, για στήριξη της Δημοτικής Αρχής και της Δημάρχου Μαρίας Ανδρούτσου.