Δελτίο τύπου του Γ.Σ. “Πήγασος” Αγίου Δημητρίου για το διασυλλογικό πρωτάθλημα στίβου Κ16

Αθλητικές εκδηλώσεις

ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΟΥ ΓΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ16

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου της κατηγορίας Κ16 , αγωνίστηκαν οι αθλητές του ΓΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ φέρνοντας μεγάλες διακρίσεις και ρεκόρ !

Στην 4η θέση της ΓΕΝΙΚΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ του Πρωταθλήματος , ανάμεσα σε 77 σωματεία , ο σύλλογός μας επιβεβαίωσε ότι αποτελεί μια από τις μεγαλες δυναμεις σε Πανελλαδικό επίπεδο και σε αυτή την Κατηγορία !!

Οι αθλητές μας κατέκτησαν 4 χρυσά , 1 ασημενιο και 5 χάλινα μεταλλια !
Την 1η θέση και αντίστοιχα χρυσά μετάλλια κατέκτησαν με την ομάδα σκυταλης 4Χ200μ. του Πήγασου οι ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ , ΣΕΝΚΑΛΑ ΗΒΗ-ΦΑΝΗ , ΚΛΗ ΝΕΦΕΛΗ-ΑΡΓΥΡΩ , ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ , με μια επιβλητική εμφάνιση και νέο ρεκόρ!

Στα 150μ Κοριτσιών ο Πήγασος είδε 2 αθλήτριές του να ανεβαίνουν στο βάθρο των νικητριών ! Στη 2η θέση η ΣΕΝΚΑΛΑ ΗΒΗ-ΦΑΝΗ και στην 3η θέση η ΚΛΗ ΝΕΦΕΛΗ-ΑΡΓΥΡΩ κατέκτησαν αντίστοιχα το ασημένιο και το χάλκινο μετάλλιο στο αγώνισμα !

Η ομάδα σκυταλοδρομίας 3Χ1200μ των αγοριών κέρδισε την 3η θέση με τους ΚΑΡΑΛΗ ΙΩΑΝΝΗ , ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟ ΙΩΑΝΝΗ , ΑΪΒΑΤΟΓΛΟΥ ΑΛΕΞΗ και αντίστοιχα χάλκινα μετάλλια , με νέο ρεκόρ !!!!!

Στον Ακοντισμό ο ΚΑΡΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο και την 3η θέση στο αγώνισμα !!