Ανακοίνωση του ΣΥΡΙΖΑ Αγίου Δημητρίου για τη λ. Αγίου Δημητρίου
Κόμματα
24 Νοεμβρίου, 2021
Σε πρόσφατη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Αγίου Δημητρίου γίναμε μάρτυρες μιας ακραίας αντιπαράθεσης μεταξύ αυτοδιοικητικών παρατάξεων και της δημοτικής αρχής με αντικείμενο το έργο της διαπλάτυνσης της λεωφόρου Αγίου Δημητρίου. Εντελώς ευκαιριακά, οι δημοτικές παρατάξεις «Νέα Πνοή – Προοπτική», «Λαϊκή Συσπείρωση», «Δύναμη Αλλαγής» και «Πρωτοβουλία» – και προκειμένου να αποκομίσουν πρόσκαιρα πολιτικά οφέλη – ξεπέρασαν κάθε έννοια ορθολογισμού, συγκροτώντας ένα ετερόκλητο μέτωπο με τυχοδιωκτικές πρακτικές και συκοφαντικές επιθέσεις…