Εκδήλωση της Λέσχης Ανάγνωσης για την ιστορία του Αγίου Δημητρίου
Βιβλιοθήκη
05 Νοεμβρίου, 2022
![](https://dad.gr/wp-content/uploads/2022/04/lesxh_anagnvshs_10-4-2022.jpg)
📖 Μια πολύ ενδιαφέρουσα εκδήλωση για την ιστορία της πόλης του Αγίου Δημητρίου, διοργανώνει η Λέσχη Ανάγνωσης του Δήμου, με προσκεκλημένο τον Πανεπιστημιακό Καθηγητή Ιστορίας Βασίλη Καρδάση, συγγραφέα του ιστορικού λευκώματος “Από το Μπράχαμι στον Άγιο Δημήτριο”.
📚 Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στη Δημοτική Βιβλιοθήκη (Αγίου Δημήτριου 216 & Ειρήνης), την Κυριακή 10 Απριλίου και ώρα 11:00.