Εκδήλωση προς τιμήν εκπαιδευτικών και μαθητών-ριών
Δημοτική Επιτροπή ΠαιδείαςΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
Σας προσκαλούμε στην εκδήλωση που διοργανώνει η Δημοτική Επιτροπή Παιδείας του Δήμου Αγίου Δημητρίου, την Πέμπτη 30 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 19:00, στο Δημοτικό Στάδιο Αγ. Δημητρίου (Θεομήτορος & Χανίων), προς τιμήν της εκπαιδευτικής και μαθητικής κοινότητας της πόλης μας.
Η εκδήλωση περιλαμβάνει:
⇒ Ομιλία του απόφοιτου του 1ου Λυκείου Αγίου Δημητρίου, Δημητρίου Κουβαρά, με θέμα «Διαδρομές Παιδείας».
⇒ Απονομή τιμητικών διακρίσεων σε αποχωρήσαντες-σες εκπαιδευτικούς, σε μαθητές/ριες που αρίστευσαν κατά τη σχολική χρονιά 2019-20 και σε ομάδες μαθητών/ριών που διακρίθηκαν σε διαγωνισμούς.
Η Πρόεδρος της ΔΕΠ Η Δήμαρχος
Μαρία Θάνου Μαρία Ανδρούτσου