Κάλεσμα της Ένωσης ΕΒΕ Αγίου Δημητρίου στην κινητοποίηση της 28ης Μαΐου 2020
Ένωση ΕΒΕ
26 Μαΐου, 2020
![](https://dad.gr/wp-content/uploads/2019/01/envsh_ebe_logo.jpg)
Συναδέλφισσες και συνάδελφοι,
Τα προβλήματα και για τους επαγγελματίες στην εστίαση είναι τεράστια και η κυβέρνηση έχει πάρει μέτρα κοροϊδίας έναντι των μικρών μαγαζιών και μέτρα στήριξης των μεγάλων αλυσίδων του κλάδου.
Η Ένωση Ε.Β.Ε. Αγίου Δημητρίου συνυπογράφει την κοινή ανακοίνωση που επισυνάπτεται (μαζί με τις Ενώσεις Καλλιθέας, Μενιδίου, Μεταμόρφωσης, Ηρακλείου, Νέας Ιωνίας, Ά Αθήνας, Καισαριανής, Ηλιούπολης).
Στις 28 Μάη 2020, στις 11:00 π.μ., διαδηλώνουμε στο Σύνταγμα. Οι μικροί επαγγελματίες στην εστίαση ενώνουν τη φωνή μας με αυτή των εργαζομένων! Ενωμένοι, πολλαπλασιάζουμε τη δύναμη μας, είμαστε πιο δυνατοί.