Ο Αλέκος Παναγούλης ως σύμβολο του αντιδικτατορικού αγώνα
Τμήμα Πολιτισμού
03 Μαΐου, 2022
![](https://dad.gr/wp-content/uploads/2022/05/dhmotikh_bibliouhkh_7-5-2022_01.jpg)
Το πλούσιο πρόγραμμα των φετινών Παναγουλείων, που έχει επιμεληθεί ο Οργανισμός Πολιτισμού Αθλητισμού και Περιβάλλοντος του Δήμου Αγίου Δημητρίου, ξεκινάει φέτος με μια ξεχωριστή εκδήλωση της Δημοτικής Βιβλιοθήκης, το Σάββατο 7 Μαΐου 2022 και ώρα 18:30, με μια συζήτηση για την ανάδειξη του Αλέξανδρου Παναγούλη σε λαϊκό ήρωα και σύμβολο του αντιδικτατορικού αγώνα.
Προσκεκλημένοι Ομιλητές
► Βαγγέλης Καραμανωλάκης, Καθηγητής ΕΚΠΑ
► Δημήτρις Γαρρής, Υποψήφιος Διδάκτωρ ΕΚΠΑ
Απαγγελία ποιημάτων
► Μαρία Κιάμου-Πέτρου
Συντονισμός
► Γιώτα Μήκου