Πρωτιά για τον ΟΦΚΑ Οδυσσέας στο Διασυλλογικό Ανδρών – Γυναικών!
Αθλητικές εκδηλώσειςΕξαιρετικές εμφανίσεις πραγματοποίησαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του ΟΦΚΑ Οδυσσέας Αγίου Δημητρίου στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα στίβου Ανδρών – Γυναικών και Κ20 του ομίλου της ΝΔ Αττικής το διήμερο 27-28 Απριλίου στον Άγιο Κοσμά!
Μάλιστα έφεραν τον σύλλογο στην 1η θέση ανάμεσα σε 55 σωματεία της περιφέρειας, αναδεικνύοντας τον σε έναν από τους ισχυρότερους στην Ελλάδα!
Αιχμή του δόρατος ήταν, χωρίς αμφιβολία, ο Σωτήρης Γκαραγκάνης που σημείωσε εντυπωσιακές επιδόσεις στα 100 και στα 200μ. (10.19 και 20.87 αντίστοιχα) κατακτώντας δύο πρώτες θέσεις, όπως επίσης και ο Γιάννης Κυριαζής που πρώτευσε στον ακοντισμό, αλλά και οι ομάδες σκυταλοδρομιών των ανδρών, 4×100μ. και 4×400μ. που πήραν πρώτες θέσεις επίσης.
Φυσικά πολλοί και πολλές ήταν ακόμα οι αθλητές και οι αθλήτριές μας που κατέκτησαν μετάλλια, 10 χρυσά, 7 ασημένια, 1 χάλκινο, και πλασαρίστηκαν σε καλές θέσεις ανεβάζοντας τον ΟΦΚΑ Οδυσσέας Αγίου Δημητρίου στην πρώτη θέση της συνολικής κατάταξης με 217 βαθμούς, αρκετά πιο πάνω ακόμα και από το δεύτερο σύλλογο!
Στη βαθμολογία των Κ20 ο σύλλογος μας κατετάγη τρίτος!
Πολλά μπράβο σε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες που έλαβαν μέρος στους αγώνες!