Δεύτερη θέση για τον ΟΦΚΑ Οδυσσέας Αγ. Δημητρίου στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ18

Μετά τις ιδιαίτερα πετυχημένες εμφανίσεις των αθλητών και των αθλητριών στα Διασυλλογικά Πρωταθλήματα Ανδρών – Γυναικών και Κ16 που έφεραν το σύλλογο ΟΦΚΑ Οδυσσέας Αγ. Δημητρίου στην 1η και 4η θέση αντίστοιχα του ομίλου μας, σειρά είχε η ομάδα μας K18 στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα της κατηγορίας που έγινε στον Άγιο Κοσμά την Κυριακή 19 Μαΐου.  Οι αθλητές και οι αθλήτριες μας έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και συγκέντρωσαν συνολικά  159 βαθμούς ανεβάζοντας τον ΟΦΚΑ Οδυσσέας στη 2η θέση του 10ου ομίλου και αναδεικνύοντας τον ως έναν από τους ισχυρότερους και σε αυτήν την κατηγορία σε όλη τη χώρα.

Οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες μας κατέκτησαν συνολικά 10 μετάλλια, 3 χρυσά, 3 ασημένια και 4 χάλκινα πετυχαίνοντας πολύ καλές επιδόσεις και όρια συμμετοχής για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της κατηγορίας. Πιο συγκεκριμένα, στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου ανέβηκαν η Ελένη Ιακωβάκη στα 200μ. με εντυπωσιακή επίδοση 25.08, ο Νίκος Τσατσάκης στο ύψος, η Αγγελική Κωνσταντοπούλου επίσης στο ύψος, η ομάδα μας 4×100μ. των ανδρών Κ18 και η Ευφραιμία Μαύρου στα 5.000μ. βάδην. Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν ο Γιώργος Χρυσός στα 800μ., η Νάγια Καλογιάννη στο ύψος, η Δήμητρα Χαμαμτζή στα 5.000μ. βάδην και η ομάδα μας 4×100μ. των Γυναικών Κ18, και χάλκινο ο Κώστας Πλιάκος στη σφαίρα, ο Θοδωρής Απτόσογλου και η Αγγελική Τσιλιβάκου στα 400μ. και ο Γιώργος Λειβαδάρος στη δισκοβολία.

Πολύ καλή παρουσία, όμως είχαν κι άλλοι αθλητές/τριες που μπορεί να μην κατέκτησαν κάποιο μετάλλιο πραγματοποίησαν, όμως, καλές επιδόσεις συνεισφέροντας σημαντικά στη δεύτερη θέση του ΟΦΚΑ Οδυσσέας Αγ. Δημητρίου στη συνολική βαθμολογία. Συγχαρητήρια σε όλους τους νεαρούς αθλητές και αθλήτριες όλων των συλλόγων που πήραν μέρος στους αγώνες καθώς και στους προπονητές τους, αλλά και στους γονείς τους και καλή επιτυχία στους επόμενους αγώνες της σεζόν.