Συγκέντρωση φαρμάκων με το “Όλοι μαζί μπορούμε”
Κοινωνικό Φαρμακείο
25 Μαΐου, 2021
![sygkentrvsh_farmakvn_29-5-2021 sygkentrvsh_farmakvn_29-5-2021](https://dad.gr/wp-content/uploads/2021/05/sygkentrvsh_farmakvn_29-5-2021-750x422.jpg)
Το χρονικό διάστημα που μας πέρασε, λόγω της πανδημίας, το ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ διέκοψε τις δράσεις συγκέντρωσης φαρμάκων, με αποτέλεσμα να σημειωθούν ελλείψεις στα Κοινωνικά Φαρμακεία.
Τώρα, που οι εμβολιασμοί προχωρούν και τα μέτρα σταδιακά αίρονται, το ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ξεκινά και πάλι τις δράσεις συγκέντρωσης φαρμάκων, σε όλη τη χώρα.
Το Σάββατο 29 Μαΐου 2021, από ώρα 10:00 το πρωί έως τις 2:00 το μεσημέρι, στο Δημαρχείο (Αγ. Δημητρίου 55) θα γίνει συγκέντρωση φαρμάκων για τις ανάγκες του Κοινωνικού Φαρμακείου του Δήμου. Η συμμετοχή σας στη δράση είναι πολύ σημαντική!